Son güncelleme Mayıs 21, 2023 tarafından Ataşehir Kurye

Covid-19 Güvenlik Politikaları ve Yönergeleri Teslimat ekibimizin ve kurye müşterilerimizin sağlığını ve güvenliğini ciddiye alıyoruz.

Covid-19 Koruma Tedbir ve Önlem

Ataşehir kurye hizmetleri, Covid-19 salgınının en başından itibaren, Ataşehir moto kurye endüstrisi için çalışma yönergeleri yayınlamadan çok önce güvenlik yönergelerini yürürlüğe koymuştu.

Ataşehir kurye ve taşımacılık sektörleri için şehirlerarası kurye tarafından belirlenen yönergeleri karşılamak ve aşmak için çalışma yönergelerimizi daha da geliştirdik ve düzenledik.

Ataşehir Kurye ve Covid-19 Önlem Planı

Güvenlik önlemi olarak, Ataşehir kurye sürücülerimiz temassız teslimat yapacak ve dijital imza alamayabilecektir. Ataşehir kurye paketin teslim edildiği kişinin adını bir sonraki duyuruya kadar Ataşehir kurye ve Sarıyer kurye teslimat kanıtı kaydedeceğiz.

  1. Fiziksel mesafeye ilişkin anlaşmalarımıza uymayan ve kendi takdirimize bağlı olarak yapacak olan işletmeler ve konut teslimatları için hizmetlerimizi geçici olarak askıya aldık.
  2. Sürücülerimiz konut binalarına girerken kendi takdirlerini Ankara kurye kullanacaklardır.(Daireler, evler ve kat mülkiyeti) bir sonraki duyuruya kadar.
  3. Lütfen gönderici ve alıcının telefon numaralarını sağlayın, böylece gerekirse paketi bina girişinin dışında teslim almak üzere sürücüyle buluşmak üzere onlarla iletişime geçebiliriz.
  4. Sipariş verirken, hem teslim alma hem de teslimat noktalarında fiziksel mesafeye uyulmasını sağlamayı kabul edersiniz

Bu süre zarfında evinizde veya iş yerinizde uymanız gereken özel gereksinimleriniz varsa, lütfen “Not Ekle” bölümünden bize bildirin, önlemlerinizi ve prosedürlerinizi takip etmek için elimizden gelenin en iyisini yapacağız.

Covid-19 Kurye Önlem Planı

Covid-19 Ataşehir Kurye Yönergeleri

  1. Yönerge1: “Fiziksel mesafenin korunmasını sağlamak için paketi bir kişiye teslim etme uygulamalarını ayarlayın. Örneğin, mümkün olduğunda Bursa kurye paketleri kapıya veya binaların dışına bırakın ve temastan kaçının diğer insanlarla (örneğin müşteriler).”Fiziksel mesafeyi zorunlu kılarak ve mümkün olduğunca iş yerlerine ve konut binalarına girmeyerek bu yönergeyi sürdürüyoruz.
  2. Yönerge2: “Bir teslimatın yapıldığını telefon, kısa mesaj veya e-posta yoluyla bildirin ve herhangi bir yüzeye (örnek: kapı zili) dokunmaktan kaçının.” Alım ve teslimat sırasında müşterilerimizle telefon, kısa mesaj veya İstanbul kurye e-posta bildirimleri yoluyla iletişim kurarak bu kılavuzu koruyoruz.
  3. Yönerge3: “Teslimat kanıtı uygulamalarını, mümkün olduğunda şahsen imzalardan kaçınılabilecek ve bunun yerine paketin alındığına dair çevrimiçi onayın kullanılabileceği şekilde ayarlayın. “Bu kılavuzu çevrimiçi rezervasyon, elektronik irsaliyeler, elektronik makbuzlar ve elektronik faturalama yoluyla sürdürüyoruz. Bu, temassız teslim alma ve Kocaeli kurye teslim ile desteklenir ve imza gerektirmez.

İl Sağlık Müdürlüğü’nün halka açık alanlarda maske takılmasına ilişkin son zorunlu tedbiri yürürlükten kaldırılmış olmasına rağmen, Ataşehir kurye sürücülerimiz gerekli gördükleri yerlerde maske takacaklar .

Ayrıca sürücülerimiz, Ataşehir kurye için her vardiyadan önce bir öz-sağlık değerlendirmesi yapacaktır. Ayrıca her araçta sürücülerin kullanması için el dezenfektanı bulunuyor. İletişim için iletisim@motokurye.org.tr veya 0543 748 61 61


Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir